Beton

Beton

Oferujemy szeroki wybór betonu towarowego i betonu stabilizacyjnego. Powstaje on po zmieszaniu cementu, kruszyw, wody, domieszek oraz innych dodatków, a swoje właściwości uzyskuje w wyniku wiązania i twardnienia cementu.

Beton towarowy to uniwersalny materiał, używany przy budowie ścian, słupów, stropów, schodów, elementy konstrukcji budowli (żelbetowych i strunobetonowych), ław i płyt fundamentowych. Beton towarowy TERRAZZO produkowany jest zgodnie z normą PN-EN 206-1:2003: „Beton. Część 1: Wymagania, właściwości, produkcja i zgodność".

W naszym laboratorium możemy wyprodukować betony projektowane i recepturowane według przekazanych wskazań na życzenie klienta. Każda klasa produkowanego przez nas betonu może różnić się konsystencją oraz grubością kruszywa. Dodatkowo nasze mieszanki możemy wzbogacić środkami chemicznymi takimi jak: środki mrozoodporne, opóźniające/przyspieszające wiązanie czy napowietrzające/odpowietrzające.

Beton stabilizacyjny jest jednym z podstawowych elementów części nośnej nawierzchni drogowych. Można go używać do budowy placów postojowych, ścieżek rowerowych i chodników. Sprawdza się także podczas wyrównywania podłoża pod elementy konstrukcyjne.

PAMIĘTAJ, ŻE:

  1. Do przewozu betonu towarowego używamy betonowozów a w przypadku betonu stabilizacyjnego używamy specjalnych wywrotek.
  2. Beton powinien być wbudowany w przeciągu 90 minut od pierwszego kontaktu wody z cementem.
  3. Do mieszanki betonowej nie wolno dodawać wody.
  4. Pielęgnację ułożonego w szalunkach betonu należy rozpocząć tak szybko jak to tylko możliwe i kontynuować przez 10-14 dni metodą odpowiednią dla danego elementu betonowego.
  5. Dysponujemy systemem grzania kruszyw, dzięki czemu w okresie zimowym możemy wyprodukować ciepły beton.
  6. Beton towarowy możemy podać pompą na odległość 29 metrów.

Do pobrania: